Cyklinowanie – sposób na piękny parkiet

Zadbany parkiet to wizytówka domu lub mieszkania. Jego piękny wygląd bezpośrednio przekłada się też na komfort życia. Dlatego powinno się o niego dbać. Jednak samo czyszczenie to za mało. Co jakiś czas wykonywać też warto bardziej zaawansowane zabiegi, takie jak profesjonalne cyklinowanie.

Drewniany parkiet ma wiele zalet. Pięknie wygląda, ze względu na atrakcyjne wzornictwo, jest też miły w dotyku. Cechuje się uniwersalnością. Jest bardzo trwały, a co ważne, można go wielokrotnie odnawiać. Aby cieszyć się estetycznym i zadbanym parkietem z drewna, należy się nim opiekować. Jednakże nie należy odgraniczać się do samego mycia. Co pewien czas warto przeprowadzić bardziej zaawansowane zabiegi, zwłaszcza profesjonalne cyklinowanie. Usługę tę świadczą specjaliści z aplauz.net.pl.

Cyklinowanie parkietu – co to takiego?

Cyklinowanie jest zabiegiem, który może dać parkietowi dosłownie nowe życie. Polega na usunięciu wierzchniej warstwy drewna wraz ze starymi powłokami lakierniczymi, co pomaga przywrócić podłodze jej naturalne piękno. Cyklinowanie to doskonały sposób na odświeżenie wnętrza bez wymieniania parkietu, które jest pracochłonne i kosztowne.

Cyklinowanie parkietu – dlaczego warto?

Przeprowadzenie cyklinowania pozwala przywrócić parkietowi jego estetyczny wygląd, a zarazem zaoszczędzić – podłoga wygląda pięknie bez konieczności wymieniania jej. Kolejną zaletą tego zabiegu jest to, że wydłuża on żywotność podłogi. Dzięki bezpyłowej technologii prace przebiegają w sposób komfortowy i czysty, w powietrzu nie unosi się uciążliwy pył.

Poza tym, zabieg cyklinowania można przeprowadzać na kilku rodzajach podłogi:

1) parkietach drewnianych – klepkach z naturalnego drewna;

2) mozaikach drewnianych – małych elementach tworzących unikatowe wzory;

Zobacz również  Kancelaria prawna Warszawa - dlaczego warto korzystać z pomocy prawnej lokalnie?

3) podłogach z litych desek drewnianych;

4) parkietach warstwowych – warunek: wierzchnia warstwa drewna musi być wystarczająco gruba;

5) schodach – stopniach i innych drewnianych elementach;

6) listwach podłogowych wykonanych z naturalnego drewna.

Jest to więc procedura uniwersalna, pozwalająca na odświeżenie wielu rodzajów wnętrz.

Cyklinowanie parkietu – etapy pracy

Proces cyklinowania przebiega w kilku etapach.

Pierwszym jest przygotowanie podłogi, czyli po prostu wyniesienie wszystkich mebli z pomieszczenia. Po jego opróżnieniu, parkiet należy dokładnie odkurzyć, żeby usunąć wszelkie zanieczyszczenia.

Następnym etapem jest szlifowanie. Stare powłoki lakiernicze są zdzierane, a powierzchnia podłogi zostaje wyrównana za pomocą cykliniarki. Potem parkiet wygładzany jest profesjonalnym sprzętem, takim jak szlifierka Bona FlexiSand lub szlifierka trójtarczowa.

W dalszej kolejności następuje szpachlowanie ubytków. Szczeliny i ubytki wypełniane są masą szpachlową na bazie pyłu drzewnego.

Na wycyklinowaną w ten sposób podłogę nakładane jest kilka warstw wybranego wykończenia: lakieru, oleju bądź wosku. Aby uzyskać perfekcyjny efekt, każda taka warstwa jest matowana.

Cały proces kończy sprzątanie. Resztki pyłu są dokładnie usuwane, dzięki czemu podłoga staje się gotowa do użytku i zachwyca od pierwszego roku.

Cyklinowanie parkietu – jaka cena?

Na to, ile ostatecznie kosztuje usługa cyklinowania, wpływa kilka czynników.

Podstawowym jest stan podłogi – im bardziej zniszczona, tym więcej pracy wymagała będzie renowacja. Na cenę wpływ mają też rodzaj i gatunek parkietu. Do tego dochodzą dodatkowe czynności, takie jak: olejowanie, lakierowanie czy woskowanie – one również wpływają na koszta. Rzecz jasna, ważnym czynnikiem jest powierzchnia parkietu – im większa, tym usługa droższa.

W cyklinowanie parkietu zdecydowanie warto zainwestować. Zabieg ten pomoże przywrócić podłodze dawny blask, a zawsze będzie tańszy i łatwiejszy niż kosztowna wymiana.

Artykuł sponsorowany

2 Comments

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *